Kaminų konstrukcija

KAMINŲ SKORSTEN KONSTRUKCIJA

1. Po kaminu reikia įrengti atitinkamo aukščio pamatą, kad neužsikimštų tarpas, paliekamas vaikščioti orui, kuris vėliau leis iš nuotekų vamzdžio nuvesti kondensatą ir priderinti kamino vamzdžio aukštį prie katilo. Rekomenduojama įrengti 25 cm aukščio pamatą, kuris užtikrins tinkamą katilo ir kamino sistemos funkcionavimą. Siūlome užpildyti betonu vieną kamino blokelį arba įrengti pamatą iš plytų arba betono.

2. Pravalos dureles reikia įrengti taip, kad vėliau jas būtų lengva pasiekti. Rekomenduojame jas pastumti 90° kampu dūmtraukio angos atžvilgiu. Jei kaminas bus valomas iš gretimos patalpos, dureles reikia įrengti kamine, o skiriamojoje sienos reikia padaryti angą, kad valyti būtų lengviau.

Pravalos durų montavimas
Pravalos durų montavimas

3. Minimalus dūmtraukio konstrukcijos aukštis yra 116 cm. Galima nežymiai keisti aukštį, mūrijant atitinkamo aukščio platformą. Norint, kad dūmtraukio konstrukcijos aukštis būti didesnis kaip 116 cm, galima įdėti atitinkamą kiekį 33 cm keraminių vamzdžių tarp pravalos trišakio ir dūmtraukio trišakio.

H dūmtr. = 116 + n x 33 ( cm ) ; kur n = 0,1,2,3,4……

Pravalos aukštis
Pravalos aukštis

4. Atsižvelgiant į tai, kad plieninė tarpmovė pasižymi didesniu išsiplėtimo koeficientu nei šamotinė, tarp tarpmovės ir kamino reikia palikti atitinkamą tarpą. Jei naudojame dujinį arba skysto kuro katilą, kurių išmetamųjų dujų temperatūra žema, šis tarpas gali būti 2 -3 mm ir gali būti užpildytas elastiniu silikonu, atspariu aukštesnei temperatūrai. Jei naudojame kieto kuro katilą arba židinio įdėklą, jų išmetamosios dujos siekia labai aukštą temperatūrą, todėl tarpas turi būti didesnis – apie 5 – 10 mm.

Jį reikia užpildyti ugniai atsparia, stabilaus elastingumo medžiaga, pvz., keramika, kuri atspari iki 1200oC temperatūrai. Nepalikus atitinkamo tarpo tarp tarpmovės ir kamino, gali būti pažeistas kamino keraminis vamzdis.

Movos prijungimas prie dūmtraukio
Movos prijungimas prie dūmtraukio

5. Plokštės, skirtos apmūryti kaminus „Skorsten Plius” ir „Skorsten Classic” su dviejų kanalų vertikalia ventiliacija klinkeriu.

Kaminų išdėstymas:

Kaminų išdėstymas su 3-5 ventiliacinėmis angomis ir su 2-4 ventiliacinėmis angomis
Kaminų išdėstymas su 3-5 ventiliacinėmis angomis ir su 2-4 ventiliacinėmis angomis
Atraminė plokštė
Atraminė plokštė
Betoninė dengiančioji plokštė
Betoninė dengiančioji plokštė

Nuorodos, kaip įrengti atraminę ir dengiančiąją plokštes kamino apdailai 12 cm klinkeriu:

  1. Atraminę ir dengiančiąją plokštes galima įrengti tiesiai ant kamino, pilant betoną B20 į prieš tai paruoštą klojinį.
  2. Angas atraminėje plokštėje (28 x 28) ir ventiliacines angas reikia atlikti taip, kad jos atitiktų kamino ir ventiliacijos blokelių angas.
  3. Atraminę plokštę reikia armuoti, kaip parodyta piešinyje. Ji skirta apmūrijimui, kurio aukštis iki 2,5 m.
  4. Pirmame ir paskutiniame apmūrijimo plytų sluoksniuose reikia palikti tuščius vertikalius tarpus oro įėjimui ir išėjimui, kad vėdintųsi mūrijimas.
  5. Tarp tuščiavidurio kamino ir ventiliacijos blokelio paviršiaus ir mūrijimo paviršiaus reikia palikti apie 15 mm ventiliacinį tarpą.
  6. Jei atraminės plokštės ilgis iki 105 cm ,strypų skersmuo turi būti Ø = 10 mm. Jei atraminės plokštės ilgis iki 150 cm, strypų skersmuo turi būti Ø = 12 mm.

6. Kamino užbaigimas su kūginiu antgaliu.

Kamino užbaigimas kūgiu
Kamino užbaigimas kūgiu

Dengiančiojoje plokštėje reikia padaryti atitinkamus nuolydžius ir karnizus. Plokštė gaminama iš betono B20.


Reikia pagalbos?

Kvalifikuotų SKORSTEN techninių konsultantų tel. nr.: +370 698 21184